atik havuz
Havuzlar  |  Jakuziler  |  Saunalar  |  Buhar Odaları  |  Kimyasallar  |  Seramikler  |  Ekipmanlar  |  Tuz ve Ozon Sistemleri  |  Montaj  |  Referanslar  |  İletişim
  
 
    Havuz Ekipmanları

 MEKANİK EKİPMANLAR
Lamba ve Trafolar

Havuz suyunun temizliğini sağlar. Ø400 ile Ø2000 arasında değişik çaplarda ve hızlarda mevcuttur. (Havuz hacmine göre filtre çapı değişir. Altı yollu vana ile birliktedir.
Havuz Pompaları

Havuz suyunun sirkülasyonunu sağlar. Plastik ve döküm gövdeli ve 0.18 kw - 18.4 kw arasında değişik güçlerdedir. (Havuz hacmine göre güç sarfiyatı değişir.)
Çekvalfler / Vanalar

Mekanik sistemde su gidiş yönünü tayin eder. Ø20 ile Ø110 arası rekorlu ve Ø75 ile Ø225 arası kelebek tip vana ve çekvalfler mevcuttur.
Boru ve Fittings

6 Alü ve 10 Alü basınç ve 020 ile 0400 çapları arasında ek parçaları ile mevcuttur. Fittings, Dirsekler, T'ler, Manşonlar, Redüksiyon vb.
Savak Izgaraları

UV katkılı, 15-20-25 cm genişliğinde, tek veya çift geçmeli olarak imal edilir. Köşe dönüş parçaları ve ızgara destek profilleri de mevcuttur
Skimmer

Beyaz ABS plastikten imal, standart ve geniş ağızlı modellerde, betonarme ve liner havuzlarda kullanılır. Havuz suyunun üst yüzeyinin temizliğini sağlar.
Plastik Dip Süzgeçler

Plastikten imal edilen 26 x 26 cm ölçülerinde yüzme havuzu boşaltma ve emişini sağlayan üründür.
Nozullar

Beyaz ABS plastikten imal 050- 063 çapındaki borular için dizayn edilmiş, besi ve vakum ağızlarıdır.
Dolphin Model Yaylı Tramplen

Açık mavi renkte Polyester ve fiberglastan mamül tramplen. Ankraj elemanı ile birlikte montajlanır. Uzunluk : 1,6 m. Yükseklik: 0,35 m.
Havuz Merdivenleri

Standart ve Muro model olarak iki tiptir. 2,3,4, ve 5 basamaklı tipleri mevcuttur. 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilir.
Flanşlı Tip Havuz Tutamağı

Betonarme iniş merdivenine montajlanan paslanmaz çelik polisajlı Ø 43 (AISI - 316 kalite) flanşlı yüzme havuzu ekipmanıdır.
Dozaj Pompaları ve Klarnatörler

Havuz suyunun kimyasal ihtiyacını sağlayan sistemdir. Tablet klor, brom, toz klor, sıvı klor, toz ph düşürücü, sıvı asit, bu sistemlerde kullanılan kimyasal malzemelerdir.
Havuz Duş

(AISI - 304) paslanmaz çelikten imal edilen tek veya çift başlı modelleri olan betona ankarajlı ürünlerdir.

Duş yüksekliği : 2 m..
 
 
 ELEKTRİK EKİPMANLARI
Lamba ve Trafolar

Yüzme havuzu aydınlatmasında sıva üstü tipinde 100W - 12V halojen ampülü ile, beton içine gömülen (Kovanlı) tiplerde ise 300W-12V ampülü ile birlikte, 50W-12V plastikten mamüldür.

Trafolar 150VA - 300VA - 400VA - 600VA olarak 4 tiptir.
Esnek Kablo Geçiş Elemanı

1 m. uzunluğunda lambayı bağlantı kutusuna bağlayan kablo hortumu.
Elektrik Panoları

Polyesterden imal termik, kontakör. Kaçak akım rölesi, "W" otomat, pako şalteri ile montaja bağlı olarak motor sayısına göre dizayn edilir.
2x6 Elektrik Kablosu

PAR 56, 300 W -12 V ampullerde kullanmak üzere. Standartlara uygun 2 x 6 mm2 elektrik kablosu.
 
 TEMİZLİK EKİPMANLARI
Elektrik Panoları

Havuz taban temizliğinde kullanılan alüminyum ve plastik karışımı imal edilen, civatalı veya klipsli ürünlerdir. 1 1/2" veya 2" boyutlarında mevcuttur.
Dolphin Easykleen

Otomatik havuz süpürgesi tüm havuzu temizlemek için akıllı tarayacı sistemle donatılmıştır. Filitre torbası 70 mikron'dur. Havuz tabanının ve duvar diplerini temizler. Çalışma süresi 3 saattir. Montajı kolaydır.
Derin Tip Yaprak Kepçeleri

Yüzme havuzu tabanı ve yüzeyindeki kalıntı ve yaprakların alınmasına yarar, Mavi propilenden üretilmiştir. Polyester ağı kepçe çerçevesine eklenerek daha fazla sağlam olması sağlanmıştır. Uzun tasarıma sahip olması, havuz yüzeyindeki pisliklerin temizlenmesini kolaylaştırır.
Yüzer Tip Havuz Hortumu

Yüzme havuzu temizliğinde süpürge ve sapla birlikte kullanılan üründür. Mavi renkte yüzer tip hortum, kutu içinde.
Havuz Dip Fırçası

Havuz taban ve duvar kirlerinin temizliğinde kullanılır. Geniş ölçülerinden ve özel tasarımından dolayı havuz yüzeyi temizliği için idealdir.
Alüminyum Sap

Yüzme havuzu süpürgesinin hareketini sağlayarak tabandaki pisliklerin temizlenmesini sağlayan üründür. Süpürge, sap ve kepçe ile birlikte kullanılır.
Max 3

Özel havuzlarınız için yeni model havuz süpürgeleri şık ve sıra dışı tasarıma sahiptir. Robot Max 3 akıllı elektonik bileşenleri sayesinde havuzunuzun tabanındaki tüm kirleri temizler ve max scrubber sistem ile yüzeylerdeki çıkmayan zor kirleri temizler Mükemmel ergonomik özelliklere sahip olup hafiftir. Üsten açılan kapakla filtresine ulaşılabilir ve kapak şeffaf olduğu için filitrenin ne zaman temizlenmesi gerektiğini görebilirsiniz. Çalışma süresi 2,5 saat olup 18 m. yüzer kablosu mevcuttur.
Magnum

Maksimum 25 mt uzunluğundaki havuzlarda kulan›labilir. K›z›l ötesi alg›lay›c› ile donat›ld›ğ›ndan duvar› tespit eder, temizleme program› ayarlanabilir. Farkl› y›kama program› ile programlanabilir güç kaynağ›, uzaktan kumanda, suya dayan›ld› 36 mt. kablo ve taş›ma arabas› vard›r. Yüksek kaliteli 3 adet DC motor ile donat›lm›şt›r. Pompa motoru 22 m3/saat emiş sağlar. Çal›şma süresi 3 ile 7 saat aras›nda ayarlanabilir.
 OPSİYONEL EKİPMANLAR
OTOMATİK KONTROL SİSTEMİ
Yüzme havuzları için kimyasal madde dozaj kontrol ve ayarlama sistemi. Tasarımı ve minimal bakımı sayesinde kullanımı kolaydır. Dozaj kontrol merkezi ünitesi ve elektrod haznesi monte edilmiş, su kalitesini ölçen pH ve Redox elektrodlarıyla donatılmıştır. Panel üzerine monte edilmiş iki adet dozaj pompası, 1 adet ön filtresi, 1 adet pH elektrodu, 1 adet Rx elektrodu, 1 adet şeffaf elektrod haznesi ve pH (90 cc) solüsyonu pH 4 (90 cc) solüsyonu pH 475 mV (90 cc) ayar solüsyonları ile beraber. Halka açık havuzlarda 3 parametre kontrolu mevcuttur. Kontrol ve regülasyon, mV, pH ve ppm klor ya da pH ve ppm hidrojen peoksid konsantrasyonundaki pH ve Redox değerleri tespit edilerek yapılır.
JET STREAM

Yüzme havuzu içerisinde yapay bir akıntı yaratılarak dalgaya karşı yüzme yapılmasını sağlayan sistemlerdir. Ayrıca masaj hortumu sayesinde vücuda masaj yapılabilmektedir.
ELEKTRİKLİ ISITICI

Suyun elektrik enerjisi ile ısınan eşanjörün içerisinden geçmesi ile, havuz suyu ısınır.

• AISI - 316 Paslanmaz Çelik gövde.
• INCOLOY 825 korumalı rezistans
• Ateşe dayanıklı plastik gövde
• Fittingsleri ile beraber
• Konsol elemanları ile beraber
• Yüksek sıcaklık (60°) emniyet şalteri
• Manuel reset imkanı

• 0°den 40°C ye kadar ayarlı termostat
• Kontrol düğmeleri
• Elektrik bağlantı uçları
PLAKALI ISI EŞANJÖRÜ

Merkezi sistemden aldığı sıcak suyun eşanjör içerisinde havuz suyu ile temas etmesi sonucu havuz suyu ısınır.
• AISI - 316 oluklu plakalar
• EPDM contalar
• Epoksi boya ile karbonlu çelik kasa
• AISI - 316 paslanmaz çelik bağlantılar
• ISO G2 standartına uygun
• Ekipmanlı model eşanjörde primer devrede bağlantılar bakırdan, sekonder devrede bağlantı elemanları PVC'den mamüldür.
ISI POMPALARI

Isı pompaları ısıyı havadan absorblar ve havuz suyuna gönderir- ısı prosesi temiz, verimli ve ekolojiktir. Bütün ısı pompaları en ileri teknoloji ve tam performans ve güvenilirliği sağlamak için en yüksek kalitede bileşenler kullanılarak yapılmıştır.

En yüksek COP oranı (enerji harcama karşı verilen güç) soğutucu kanalındaki geniş olan sayesinde olabilmektedir. Tüm modellerde 15 yıl garantili Titanyum ısı eşanjörü vardır.


Atik Havuz Ltd.
Süleyman Aknar Sitesi Blok: 2 Daire: 6 Yağış Sokak
Boğaz / Girne / K.K.T.C.
Tel 1: 0533 860 79 05 - Tel 2: 0533 226 15 99
atikhavuz@gmail.com
Zoom Ajans Bilgisayar Hizmetleri Havuz